• info@arman-groups.ir

  • تماس با ما:00989126215957

  • زمان :Mon-Sat: 10.00-17.00

Blog

This is subtitle...

کرگیری بتن چیست؟

 کرگیری بتن چیست؟

کرگیری در واقع عملیات فرآیند برش و همچنین جدا کردن یک قسمت از یک مقطع بزرگ است. اهداف مختلف کرگیری عبارتند از: تعیین مقاومت فشاری، بررسی تراکم آرماتور ها و عوامل دیگری که بر روی مقاطع مختلفی از جمله تیرها، دال ها، ستون ها و فونداسیون ها تاثیر می گذارد.

خدمات کرگیری بتن کاربردهای مختلفی دارد اما بیشتر به عنوان یک عملیات نمونه برداری آزمایشی جهت تعیین پارامترهای کیفی بتن مورد استفاده قرار می گیرد در عملیات کرگیری بتن موانع پنهان، آرماتور و یا کابل موجود در بطن مشخص نیست با این حال با استفاده از این خدمات شما می توانید تمام موانع را از پیش رو بردارید و به طرف دیگر مقطع بتن دست پیدا کنید.

 اگر هدف شما از اجرای خدمات کرگیری تعیین پارامترهای کیفی مقاومت بتن است بدین ترتیب باید مقاومت مغزه های بدست آمده در جهت عمومی بیشتر از مغزه هایی باشد که به صورت افقی کرگیری می شوند. همچنین دانستن این مورد خالی از لطف نیست که منظور ما از کرگیری عمودی سوراخ کاری بتن یا ایجاد سوراخ در امتداد لایه های بتن ریزی است.

کرگیری بیشتر در ساختمان هایی انجام می شود که تجهیزات حساس در آنها نصب شده و برای بازرسی و تحلیل وضعیت بتن موجود نیز استفاده از کرگیری مانعی ندارد. کرگیری از سطحی که مشخصات مکانیکی آن ایرادی دارد امکان بررسی مقاومت فشاری را ایجاد می کند.

  در صورتی که خدمات کرگیری بتن برای لایه های زیر سطح اعمال شود، اغلب استفاده از کرگیری جهت مشاهده دانه بندی نمونه های سنگی مقطع استفاده می شود. برای ایجاد بازشو ها برای لوله ها و سیم ها سطح باید کاملاً صیقلی و تمیز باشد که در گذر زمان به تجهیزات عبوری آسیبی وارد نشوند. برای محدود کردن لرزش ها نیز باید دقت بیشتری داشته باشید.

Who's Online

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Random Image

03.jpg

Login form

Flickr Photos

جدیدترین مطالب

18 بهمن 1401 / Super User
08 شهریور 1401 / Super User
02 شهریور 1401 / Super User

آدرس

آدرس دفتر مرکزی :

تهران / خیابان امیرآباد / پلاک 93 / واحد5

تلفن :

09126215957

فکس:

0000000

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مارا در اینستاگرام دنبال کنید :

جدیدترین مطالب

18 بهمن 1401 / Super User
08 شهریور 1401 / Super User

گروه صنعتی آرمان